اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری

به گزارش مجله لیست پیوند، سید کامل تقوی نژاد با اشاره به اینکه نظام مالیاتی کشور مشوق ها و تسهیلات مالیاتی گسترده ای برای راهنمایی منابع به سوی بخش های مختلف مالی درنظر گرفته است، گفت: در این میان صنعت گردشگری ایران از این قاعده مستثنی نبوده و از تسهیلات بسیار خوبی برای رونق و توسعه برخوردار شده است.

اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری

با تور مسافرتی عمان قیمت از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

وی با اشاره به مشوق های مالیاتی در بخش گردشگری، اظهارداشت: درآمدهای خدماتی هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری جدید اشخاص حقوقی غیردولتی در قانون مالیات های مستقیم که بعد از اجرای این قانون (1/ 1/ 95)، از طرف مراجع قانونی ذی ربط پروانه بهره برداری یا مجوز دریافت کنند، درآمد آنها از تاریخ آغاز فعالیت به مدت 5سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 10سال با نرخ صفر مشمول مالیات می شوند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور درباره دفاتر گردشگری و زیارتی نیز اضافه کرد: 100 درصد درآمد ابرازی دفاتر گردشگری و زیارتی دارای مجوز از مراجع قانونی ذی ربط که از محل جذب گردشگران خارجی یا اعزام زائر به عربستان، عراق و سوریه تحصیل شده باشد مشمول مالیات با نرخ صفر است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در ماده 132 اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم یکی از با اهمیت ترین تسهیلات مالیاتی به صنعت گردشگری کشور اختصاص یافته است، توضیح داد: براین اساس کلیه تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی که قبل از سال 95 از مراجع قانونی پروانه بهره برداری اخذ نموده باشند، تا مدت شش سال بعد از اجرای قانون، معافیت مالیاتی به میزان 50درصد مالیات بر درآمد ابرازی استمرار خواهد داشت.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این معافیت مالیاتی شامل درآمد حاصل از اعزام گردشگر به خارج از کشور نمی گردد، مطرح نمود: تنها درآمد حاصل از فعالیت تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی مشمول معافیت این ماده بوده و قابل تسری به درآمد حاصل واگذاری این تاسیسات نیست.

وی اعلام نمود: ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی شرط برخورداری از نرخ صفر و هرگونه معافیت یا مشوق مالیاتی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 142

به "اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص مشوق های جدید مالیاتی به صنعت گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید