آموزش شنای کرال پشت

به گزارش مجله لیست پیوند، کرال پشت یکی از ساده ترین تنوعات شنا است که یادگیری آن راحت است. بدن به شکل افقی و به پشت بر روی سطح آب قرار می گیرد، سر در تمام طول شنا بیرون از آب واقع شده است، و پاها به صورت دورانی به آب ضربه می زنند.

آموزش شنای کرال پشت

برخلاف سایر انواع شنا، کرال پشت تنها نوعی از شنا است که با شناور شدن بر پشت انجام می گردد. این بدین معنی است که علاوه بر هماهنگی اعضای بدن به دقت شنا در یک جهت مستقیم نیز احتیاج است.ریشه پیدایش شنای کرال پشت هنوز شناخته نشده است. این نوع شنا در سال 1906 به رقابت های جهانی شنا معرفی گردید. ابتدایی ترین نوع این شنا در سال 1974 به صورت بدن به شکل افقی به پشت به موازات سطح آب قرار گرفته و سر تا گوش ها داخل آب است و پاها به حالت متناوب به آب ضربه وارد می نماید تعریف شد.

حالت بدن در شنای کرال پشت

بدن خود را صاف نگه دارید، طوری که پاها کمی پایین تر از بالاتنه قرار گرفته باشند، با وجود این ویژگی است که پاها به خوبی کار می نمایند. حرکت بدن حول محور افقی و اطمینان از حرکت درست دستها بسیار مهم است.

تکنیک پاها

ضربه زدن در این نوع شنا شباهت زیادی به کرال سینه (سبک ازاد) دارد؛ یک حرکت بال زدن با زانوهای خمیده و پنج های کشیده. در کرال پشت پاها دو وظیفه مهم دارند:

  • پایداری حرکت: پاها به شما یاری می نمایند که یک حالت شناور در آب داشته باشید. این ویژگی پاها به متوازن سازی تقابلی حرکت پهلویی دستها یاری زیادی می نماید.
  • نیروی محرکه: نوع حرکت پاها در مقایسه با کرال سینه نیروی پیشران قوی تری به وجود می آورد.

تکینک دست ها

دست ها با چرخش به سمت عقب، بیشتر وظیفه حرکت رو به جلو را بر عهده می گیرند. این وظیفه در دو فاز انجام می گردد:

  • فاز قدرت: این جایی است که دستها در زیر آب در یک روال کشیده و انعطاف پذیر کار می نمایند. تیغه پشت دست به آب وارد می گردد (دست ها کشیده)، آب را به عمق 45 سانتیمتر می شکافد. سپس با خم شدن آرنج ها، دست به سمت ران پا حرکت می نماید، و بلافاصله پس از خروج از آب دوباره صاف و کشیده شده تا برای ورود بعدی به اب آماده باشد. دست دیگر نیز همین روال را طی می نماید.
  • ریکاوری: دست ها به صورت تناوبی در یک نیم دایره بیرون از آب به سمت عقب چرخش می نمایند. دست ها صاف و کشیده هستند، بنابراین شعاع این نیم دایره را تشکیل می دهند. در حالی که یک دست در زیر آب به سمت ران حرکت می نماید، دست دیگر در بیرون از اب در حال چرخش است.

تنفس در کرال پشت

برای هر حرکت کامل دست باید یک تنفس کامل انجام دهید: وقتی دست در بیرون از اب در حال چرخش است، هوای تازه را به درون شش ها وارد کنید، و همزمان با اعمال نیروی دست ها به سمت ران هوای بازدم کنید. فاصله بین دم و بازدم کوتاه است، اما نباید تند تند نفس بکشید. از آنجایی که سر در تمام مدت خارج از آب واقع شده است، تنفس در کرال پشت راحت تر از دیگر انواع شناست.

منبع: Arenawaterinstinct

منبع: setare.com
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: lalink.ir شناسه مطلب: 786

به "آموزش شنای کرال پشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش شنای کرال پشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید